Zagrali dla chorych dermatologicznie
Spektakl charytatywny pt. Najpiękniejsze romanse w krzywym zwierciadle, który przygotowali Lubelska Akcja Charytatywna w ramach cyklu imprez Znani, a nieznani… i Stowarzyszenie Rozwoju Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Leczenia Chorób Autoimmunologicznych wraz z Centrum Spotkania Kultury przyciągnął liczną widownię, która przez dwa wieczory 16 i 17 października nie szczędziła oklasków i datków na ten szczytny cel.
W spektaklu wzięło udział blisko 150 osób. Wśród nich byli też lekarze z prezydium ORL: prezes Leszek Buk, wiceprezes Dariusz Samborski, a także były prezes ORL Andrzej Ciołko.
Spektakl opowiada o znanych parach z literatury i filmu przedstawionych w krzywym zwierciadle. Na scenie zaprezentowały się 23 duety, wśród nich m.in.: Tadeusz i Zosia, Mistrz i Małgorzata, Janosik i Maryna, Oleńka i Kmicic, Fred i Wilma, pszczółka Maja i Gucio. Reżyserem i autorem scenariusza był Tomasz Skoniecki.
Cel tegorocznej zbiórki to remont i modernizacja Oddziału Dermatologii Dziecięcej USK 1 oraz zakup aparatury do diagnostyki dzieci z ciężkimi chorobami autoimmunologicznymi.
– Mamy w planach zakup niezbędnego sprzętu diagnostyczno-leczniczego. Chcemy również zaaranżować wystrój oddziału, który zostanie przeniesiony do budynku przy ul. Staszica 11 tak, by był on przyjazny dla najmłodszych pacjentów. Pod koniec stycznia odbędzie się aukcja charytatywna, która zamknie cykl wydarzeń tej edycji LACh. Wkrótce potem podsumujemy wszystkie inicjatywy i poinformujemy, ile pieniędzy udało się zebrać – mówi prof. Dorota Krasowska kierująca Kliniką Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej USK 1 w Lublinie.
Była to już 9. edycja tego wydarzenia. W akcje włączają się przedstawiciele wielu instytucji publicznych i prywatnych firm, naukowcy, artyści, medycy, prawnicy i ludzie wielu profesji, w różnym wieku. Reprezentują oni odmienne branże, doświadczenia, ale łączy ich chęć pomagania i zaangażowanie społeczne.
aa